Search This Blog

by Petra Dzvoníková

April 10, 2018

LIFE UPDATE


my first photos after moving to Berlin - outfit post (2011)

Ahojte! Ako sa to hovorí? Človek mieni, osud mení? Tuším, že tak nejak. Ja som mienila že budem mať pripravených po veľkonočných sviatkoch kopec článkov a dostrihané všetky videá, ktoré mám natočené. No, nevydalo. Sviatky sme strávili s našimi rodinami a po sviatkoch som využívala celý týždeň na dobehnutie vybavovačiek, ktoré som odkladala, kým som ešte pracovala. A ani neviem ako, mali sme tu piatok a cestu do Berlína. 

Keďže som v Berlíne študovala a žila, mám tam kamarátov a známych, ktorých som ešte pred pôrodom chcela vidieť. Najmä preto, že jedna z mojich kamarátok je tiež tehotná. A keďže Viktor mal byť nasledujúci mesiac na tréningu v práci na nové oddelenie (a musel by denno denne dochádzať do officu), toto bol posledný termín na Berlín, ktorý ešte ako-tak prichádzal do úvahy. Napriek dlhej ceste v piatok som sa ešte cítila celkom dobre, no v sobotu to na mňa doľahlo. Stretlo sa totiž viacero faktorov - únava, precenenie pekného počasia a vlastnej energie, chorí ľudia okolo mňa, vyčerpanosť, znížená imunita v tehotenstve .. no poviem vám tak, v sobotu poobede som už bola len taká mátoha a večer som mala pocit, že sa rozpadnem.


Hi guys! There is a saying in Slovak, not sure if there is an English version of it, but here is a translation I found online: "Man proposes, but fate disposes". What I am trying to say: I had plans to write many new posts and finish editing all my videos after Easter, but well .. that did not happen. We have spent the holidays with our families and then the week after Easter with trying to get everything done I didn't get done while I was still working (I am on vacation now and then on maternity leave already). And I don't even know how, Friday was here and so was our trip to Berlin. 

Since I used to live and study in Berlin, I have some friends there, whom I wanted to see before the baby is born, especially my friend Lea, who is pregnant as well. And since Viktor was supposed to be in training for a new department at work the whole next month, this was the last chance for us to go on this trip. Even though the drive was pretty long (7,5 hours), I was feeling pretty good on Friday. But then came Saturday and I was absolutely "dead". I think that the fatigue, the nice weather which was not as warm as it looked at first and also sick people around me came together and knocked me down. I haven't felt as horrible as I did on Saturday in a long, long time. 


Dnes je utorok a ja stále nie som v poriadku. Snažím sa liečiť a dávať sa pomaly dokopy, zrušila som všetok svoj program na tento týždeň a budem proste doma. Na gauči. So zázvorovým čajom, vincentkou, ovocím a tým málom prírodných liekov, ktoré môžem v tehotenstve brať. Zatiaľ bez antibiotík. Pevne verím, že ich nasadiť ani nebudem musieť a o pár dní už budem 100% v poriadku. A zatiaľ budem premýšľať nad tým, aký content pre vás tu na blogu pripravím. Ak máte nápady na články, alebo videá, určite mi napíšte komentár, alebo na instagrame, pretože momentálne je môj mozog iba taká kopa blata a funguje tak na 50%. Chceli by ste viac módy? Beauty? Alebo skôr takých článkov "zo života tehotnej"? Let me know! 

Takže asi tak sa momentálne mám .. som vyčerpaná, ale dávam sa dokopy. A aby tento článok nebol len plný textu, rozhodla som sa vám sem hodiť pár starších fotiek z môjho života v Berlíne, keď už za tento výlet sme neodfotili ani jednu jedinú. Áno, aj tak to môže dopadnúť, keď sa váš program skladá len zo stretnutí s kamarátmi a vybavovačiek a ešte k tomu sa cítite otrasne a choro. A to sme s nami ťahali tie foťáky naozaj všade. A verte mi, oni vážne nie sú najľahšie .. 


It's Tuesday today and I am still not okay. I have cancelled everything I had planned for this week and am trying to relax as much as possible and get better. On my couch, with ginger tea, loads of water and other natural remedies. There is not much medicine a pregnant woman can take. I don't have any antibiotics as of now and I really hope that I won't have to take any and will be a 100% okay in a couple of days. And while I am getting better, I will try to think of new posts. If you have any ideas for posts or videos, let me know! Would you like more fashion stuff? Or are you more into beauty? What about some posts from "the life of a pregnant woman"? I would love to hear from you in the comments here or on instagram. 

So this is my life update .. I am extremely tired, but I am getting better. Since we didn't take any pictures at all during our Berlin trip, I decided to show you a couple of pictures from the time I lived there. Oh and don't get me wrong - we took our camera and lenses everywhere with us. We just didn't get the opportunity to shoot anything. And the way I felt, the pictures wouldn't look that good, believe me. 


St. Patrick's Day 2012 (Berlin) 


Teufelsberg - report shooting (2012)


fotenie vtedajšieho headeru na blog (2013/2014) my last evening out in Berlin with my faves.


PS: Pred odchodom do Berlína som stihla dokončiť vlog z Chateau Béla (post 1 / post 2), ale už som ho nestihla vyexportovať, takže nakoniec vyšiel až včera: 


No comments:

Post a Comment

Fun

Education

Podcasts