Search This Blog

by Petra Dzvoníková

December 22, 2017

CHRISTMAS EVE MAKEUP & HAIR INSPIRATION


Ahojte! Včera som sa konečne dostala k prvej "skúške" vianočného makeupu. Ak ma sledujete na instagrame, tak viete, že s týmto lookom nie som na 100% stotožnená a tak je možné, že sa tu objaví ešte jeden článok s inšpiráciou na vianočný look, prípadne že po vianociach zverejním vianočný look a bude vyzerať úplne inak, ako tento.

Pôvodne som sa chcela inšpirovať mojimi nechtami - červeno-zlatými, no skončila som nakoniec v niečom oveľa tmavšom. Po minulé roky (alebo to bolo len minulý rok?) som mala svoj obľúbený červený rúž - Mary Jo K od Kylie Cosmetics. Ten však už nejaký ten čas neviem nájsť a kým sa ku mne dostane, hľadám náhradu. Aspoň na tie Vianoce. Niečo, čo by ladilo k mojim nechtom. Každopádne, skončila som pri takejto burgundy, pretože je to jediný tekutý rúž, ktorý sa podobá aspoň trochu červenej farbe.


Hi guys! I finally got to try on my first Christmas makeup look. If you are following me on instagram, then you know that I am not a 100% happy with this look, so it's quite possible that I will post another look the next couple of days, or after Christmas to show you what I was actually wearing on my face. 


Originally, I was planning to get inspired by my nails - red and gold, however, I ended up with a much darker makeup. Last couple of year (or was it just last year?) I wore my one and only Mary Jo K Lipstick from Kylie Cosmetics, which was the perfect Christmas red. It seems that I've lost it and before the new one I ordered gets to me, I am looking for a replacement. At least for Christmas eve. Something that would go with my nails. Somehow, I ended up with this burgundy anyway. Just because it's the only liquid lipstick I own which has a little red in it. 


Čo sa týka očí, išla som tiež do červenej so zlatými trblietkami, no bohužiaľ, ani to sa mi nakoniec nepodarilo. Musím povedať, že naživo to bolo celé trošku červenšie ako tu na fotkách, na ktorých sa to hodilo celé skôr do fialova. A samozrejme, klasicky, som vám zabudla spraviť fotku zatvorených viečok. Utekajte keď tak pozrieť moje instastories, tam ukazujem aj trblietajúce zatvorené viečka. Myslím, že pri tom naozajstnom vianočnom looku, pôjdem pri očiach viac do zlatej bez toho červeno-fialového základu a na pery si nájdem niečo červenšie. Aj keď to nebude tekutý rúž, čo už. Veď pár krát pre-aplikovať ho predsa zvládnem, nie?

K základu tváre poviem len toľko, že som stavila na overené klasiky - trochu concealeru pod oči, na tvár moja klasika od MACu zmiešaná s rozjasňovačom od Urban Decay. Skúsila som trošku vykontúrovať aj líčka, pretože som vysvetľovala priateľovi, ako sa dá kontúrovať s beauty blendermi. A nie, nie len tak .. ale o tom, prečo, vám poviem neskôr, keď príde ten správny čas. No a samozrejme rozjasňovač taktiež nemohol chýbať na líčkach, nad obočím, na nose a nad perami. Ten sa však tiež trochu stráca na tých fotkách. No obočie som išla do mojej "safe" voľby, ktorou sú tiene na obočie - s ceruzkami sa ešte len snažím skamarátiť.

No a aby som povedala niečo aj k vlasom, keď už som sa konečne hecla k tomu, aby som si s nimi niečo spravila. Nemala som ich čerstvo umyté a preto som siahla po kulme. Keby som si ich vyžehlila, vyzerala by som ako zmoknutá sliepka. Lokne som si spravila z veľmi tenkých pramienkov vlasov, oveľa precíznejšie, ako to mávam vo zvyku a potom som si ich tangle teezerom rozčesala, aby som dosiahla objem, ktorý vidíte na fotkách.

Čo poviete na tento look? 


When it comes to the eyes, I also went for red with gold glitter, but unfortunately, it turned out much darker. Especially on the pictures, it looked more red in real. The pictures made the whole makeup look more purple-ish. And of course, I forgot to take a picture of my closed eyelids. Typical. I think that I will go for more of a gold on my eyes on Christmas and more for a real bright red on the lips. Even though it means that it won't be a liquid lipstick, but what can I do? I will have to keep up re-applying after eating all the Christmas food, haha. 

When it comes to the base of the face, I went for my classics - a little concealer on the undereye area, my favorite foundation from MAC mixed with an iluminator from Urban Decay. I tried to contour a little, because I was explaining to my boyfriend how you can contour with beauty blenders. And no, not just like that .. but I will tell you the real reason why a little later on. And of course, I could not go without a highlighter. It's a shame that it gets lost on the pictures a little. As for the eyebrows, I went for a safe choice - eyebrow shadows. I am still trying to "get along" with eyebrow pencils, haha. 

I guess I should also say a little about the hair, since I finally did something new to it. It was not freshly washed, so I went for a curling iron. It would look awful, had I straightened it. I made the curls from very thin strands of hair and did very precise curls. Then, I went through them with a tangle teezer to crate the volume that you are seeing on the pictures. 


What do you think about this look? 
4 comments:

 1. wow makeup looks beautifull on you & i llve your LIPS :)KISS keep posting.
  https://clicknorder.pk online shopping in pakistan online shopping in lahore

  ReplyDelete
 2. Jéé, ty jsi krásná! :)

  Krásný poslední předvánoční den!
  Nela z blogu Růžová rtěnka

  ReplyDelete
 3. Super článok! Určite budem sledovať ďalej!:) krásne fotky:))

  ReplyDelete
 4. Magic hose pipe, Go duster, Derma seta, Shaken take, Aire Bra, Nail stamping machine a Caboki hair fiber etc. We not only selling hot telebrands, but will guide you to purchase the right item for yourself. We first monitor the need of yours and then suggest you that which brands suited you the best. We are the very old name in online shopping in Pakistan cheap rates, but now we have updated our brands on client recommendations. shopping Online Pakistan

  ReplyDelete

Fun

Education

Podcasts