Search This Blog

by Petra Dzvoníková

October 8, 2017

SUMMER OUTFITS REVIEW


 Hi guys! I have a new outfit review post for you. I feel like it's been ages! Originally, I wanted to do these reviews every two months, which I also managed to do the first two times. You can have a look at February and March and then April and May looks. So today, I have all summer outfits for you in one post and this time in a little more creative form. My photoshop spirit awoke in me after I bought photoshop and lightroom with a CC subscription and I decided to create color boards for each outfit and its color scheme. 


I hope that you will like this kind of review and of course I would love for you to tell me which outfit was your favorite! 


Ahojte! Dnes mám pre vás po veľmi dlhej dobe nový sumár outfit postov! Pôvodne som chcela tento typ článkov pridávať každé dva mesiace, čo sa mi prvých dva krát podarilo a potom prišlo leto a ja som to tak trochu nestihla. Inak ak si chcete pozrieť predchádzajúce review, tu je Február a Marec a tu Apríl a Máj. Takže dnes pre vás mám všetky outfity z celého leta a tentokrát ich mám pre vás v trochu kreatívnejšej forme. Prebudil sa vo mne totiž môj photoshop spirit, keďže som si photoshop a lightroom kúpila na subscription a vlastním ich teda konečne legálne a trošku som sa pohrala aj s farebnými schémami jednotlivých outfitov. 

Dúfam teda, že sa vám tento spôsob review bude páčiť a samozrejme budem rada, keď mi dáte v komentároch vedieť, ktorý z týchto outfitov sa vám páčil najviac! 


10 comments:

 1. Wau, všetky outfity sú zaujimavé, ale najviac sa mi páči ten s ružovým kimonom. RUžovu ja možem, tak asi aj preto :-)
  Štýl ženy

  ReplyDelete
 2. Všechny outfity vypadají skvěle. :)

  ReplyDelete
 3. Normálne ťažko povedať, ktorý je top - všetky ti pekne svedčia a je fajn, že každý je iný a niečím pekný :)

  Desire fashion blog

  ReplyDelete
 4. U mna to na plnej čiare vyhráva jean romper!! Takýto statement kúsok doma každý nemá a je nádherný!!
  xxAlexandra MS ALWAYS LATE

  ReplyDelete
 5. Blue mercury is thrilled to be recognized by Retail Touch Factors for our commitment to development as well as retail industry disruption, we have been innovators, and also have excelled from locating the white space in store. Looking forward, merchants who innovate and boost the shopping encounter will not only survive learn more!

  ReplyDelete
 6. This blog has very distinct features. Thanks
  find here

  ReplyDelete
 7. That’s really amazing and extraordinary blogs & can help those who get issues in searching this type of information.
  click for more

  ReplyDelete
 8. I see the greatest contents on your blog and I extremely love reading them.
  list of web design companies

  ReplyDelete
 9. Their professionalism is incomparable and their responsiveness is second to none
  Bay Area web design firms

  ReplyDelete
 10. I was searching for many blogs site and now finally I have got this cool place with lots of information.
  brand strategy SF

  ReplyDelete

Fun

Education

Podcasts