Search This Blog

by Petra Dzvoníková

September 21, 2017

AUTUMN JACKETS/COATS FROM TOPSHOP | INSPIRATION


Hi guys! Since I have been looking for an autumn/winter coat at the moment, I also went looking on one of my favorite websites, Topshop. Unfortunately, we don't have a Topshop store here in Slovakia, but there is one to Prague which I like to visit when I am there. Unfortunately, I was unable to find what I was looking for. On the other hand, there were many other jackets and coats which I really liked and if I had more money to throw around at the moment, I would definitely get some of them. And since I likes so much stuff on there, I decided to share some of my favorites with you and maybe help you if you are looking for an autumn jacket/coat, just like me. 

What do you think? Do you like any of these pieces? 


Ahojte! Keďže sa v poslednej dobe zaoberám hľadaním nového jesenno-zimného kabátu, hľadala som aj na mojej go-to klasike, na Topshope. Tento obchod u nás bohužiaľ ešte nie je, ale rada doňho zájdem vždy, keď som v Prahe, prípadne objednávam cez online stránku. Bohužiaľ som však nenašla nič, čo by zodpovedalo tomu, čo hľadám. To však neznamená, že som tam nenašla kopec iných búnd/kabátov, ktoré ma zaujali a keby som momentálne nebola finančne dosť vyčerpaná, asi si niektoré z nich zadovážim. No a keďže sa mi tam toľko vecí páčilo, rozhodla som sa, že ich ukážem vám a možno pomôžem niekomu, kto momentálne hľadá tak ako ja. 

Čo vy na to? Zaujal vás niektorý z týchto kúskov? 

6 comments:

 1. Prvé kúsky ma úplne dostali, wauu. ;)

  Rebelliouslily GIVEAWAY

  ReplyDelete
 2. Hi dear!

  i love this coats!

  and also like you blog, iam your new follower ;-)

  kisses
  Imran
  www.fashionloverimran.blogspot.de

  ReplyDelete
 3. Velmi pěkné kousky, škoda, že topshop je trochu daleko...

  Somethingbykate

  ReplyDelete
 4. ježiš, to je nádhera! :O ja akurát rozmýšľam nad tým, že by som si kúpila nejaký kabát, tak vďaka za tipy ;)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  ReplyDelete
 5. Sabi z blogu Beautiful savage

  ReplyDelete
 6. I read a article under the same title some time ago, but this articles quality is much, much better. How you do this.. coats

  ReplyDelete

Mama

Beauty

Vlog