Search This Blog

by Petra Dzvoníková

June 1, 2017

SUMMER VIBES


Good evening everyone! Or morning, or any other time of the day you might be looking at this picture. By the time I am writing this post, it is Thursday evening and I am laying on the couch, ready to go take a bath and go to bed. Thursdays are my favorite days of the week. Almost every Thursday, Viktorko has a dancing lesson in Austria and I go with him for almost a year now .. or has it been a year already? To be more particular - he is not taking a dancing lesson, he is the dance teacher in this case. 

I love going there with him, because it's a time and a place where I can completely switch off and not think about the things that usually worry me during the day. That one and a half hour, spent only with my boyfriend and children (and some teenagers also) is my perfect idea of a "switch off". Even if I might be tired during the day, as soon as I think of going there, all the exhaustion and tiredness is gone and I am full of energy, which only amplifies as soon as we get there. By the way, there is one more reason I love going to Pama, the place where the dance lessons take place. I absolutely love watching my boyfriend interact with the girls, play with them, teach them the moves. Each time we are there and I sit in my little corner and watch him do his thing, I fall in love a little more. 

What also helps me "recharge" these days are warm, sunny evenings. Even though I am absolutely addicted to air-conditioning during these hot days which I am spending working on a computer, inside of course, I love going out in the evening enjoying the fresh warm summer air. And you can tell that it is really warm here just by looking at these pictures. Can you believe that they were taken after 8pm and I was not cold at all, wearing just this thin piece of fabric? 

By the way, do you like the new header and/or my new hair color? As to the header, I wanted to go for something summery, fresh, natural .. new. And as for the hair, I wanted to experiment with the blonde a little more, before I go back to brown. 


Dobrý večer! Alebo ráno, alebo iný čas dňa, v ktorý ste na tento článok natrafili. Keď píšem tento post, je štvrtok večer, ja ležím na gauči a som ready na horúcu vaňu a potom už aj rovno do postele. Štvrtky sú moje obľúbené dni v týždni. Takmer každý štvrtok totiž môj Viktorko trénuje tanec v Rakúsku a už takmer rok - alebo to je viac ako rok? - tam s ním chodím tiež. Teda aby som bola presná, on tam nechodí na tréningy, on ich vedie.

Ja som si ich veľmi obľúbila, pretože čas strávený tam je pre mňa ideálny na to, aby som vypla a nemusela rozmýšľať nad vecami, ktoré ma inokedy cez deň trápia. Je to hodina a pol, ktorú trávim len s priateľom a deťmi (aj pár teenagermi) spĺňa moje ideálne predstavy o "vypnutí". Aj keď som cez deň unavená, akonáhle si spomeniem že večer ideme do Pamy (tam máme tréningy), hneď sa mi zlepší nálada. Únava a vyčerpanie je zrazu preč a ja sa proste teším. A to sa ešte znásobí, keď tam prídeme. A okrem toho je tu ešte jeden dôvod, prečo tam rada chodím. Milujem pozorovať môjho priateľa keď sa baví s tými malými dievčatami, hrá s nimi hry, alebo ich učí nové tance. Vždy keď sedím v mojom rožteku a pozorujem ho, zaľúbim sa doňho ešte trochu viac. 

Čo ma taktiež posledné dni dokáže dobiť energiou sú teplé letné večery. Priznávam, počas toho hitzu vonku som závislá na klimatizácii, keďže celé dni trávim zatvorená doma, pri práci za počítačom. Ale večer si rada vyjdem von, aby som sa nadýchala čerstvého, ale teplého vzduchu. A myslím že už z fotiek je jasné, že vonku je fakt teplo, najmä ak vám poviem že boli fotené po 8 večer a mne vôbec nebola zima, ani keď som na sebe mala len túto tenučkú, krátku látku. 

Inak čo hovoríte na nový header a/alebo novú farbu vlasov? Čo sa týka záhlavia, chcela som zmenu na niečo letné, fresh, prirodzené .. nové. A čo sa týka vlasov, chcela som si ešte trochu poexperimentovať s tou blond, kým sa vrátim k hnedej. 


dress from Forever 21, bag from mama's closet


5 comments:

 1. hneď keď som si klikla na tvoju stránku tak že jeeej aká pekná fotka tú čo máš ako header :) aj tieto fotky sú úžasné s tým slnkom v pozadí :P asi by som aj ja mala ísť fotiť do Rakúska :) farba vlasov je tiež super aj keď trošku tá farba skresľuje :P

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ďakujeeem, som rada že sa ti nové záhlavie páči! <3 Určite niekedy zabehni, či už na pole, do nejakej dedinky alebo menšieho mesta - tam to všade vyzerá proste úžasne a inak ako u nás!

   Delete
 2. Wunderschöne Fotos!
  Ich finde die Bilder, wo die Abendsonne so schön am Foto eingefangen wird, soo soo schön! Und dein Header gefällt mir auch sehr gut!

  ♥ Liebste Grüße und einen schönen Samstagabend ♥
  Conny von connie-marron-granizo.at
  | Personal Austrian Blog about | Fashion | Beauty | Lifestyle | Food | and more

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vielen Dank liebe Connie, es freut mich dass dir die Bilder und mein neuer Header gefallen <3

   Delete
 3. Dankeschön :) Jaaa, ich suche auch noch die perfekten Sandalen :D

  ReplyDelete

Fun

Education

Podcasts