Search This Blog

by Petra Dzvoníková

June 27, 2017

MOD | OUTFIT

I have always loved playing dress up when I was younger and I still love costume parties. And being a fashion blogger can sometimes be a little like playing dress up, don't you think? I especially use the opportunities when I am getting something for free to choose stuff I normally wouldn't get myself in order to challenge myself and have to work with new kinds of clothes. This dress was one of them. I have received it from Zaful and actually didn't even choose it myself - I let Viktorka pick out what we would be getting. 

Unfortunately, I am unable to show you how the product looked on the website, because it is not available anymore (however, if you like it, there are many more similar available ones on Zaful), but comparing it to the dress in reality, it looked just a little different - the pattern on the dress looked more "sharp" and the dress looked just a little small than it really is. It is meant to oversize and loose actually, but for example the sleeves themselves were just a little too loose for my liking. But we are pros and we can work with that, haha! As you can see on the picture, we decided to go for a tighter fit in the end and rolled up the sleeves just a little bit and violá, the dress ended up being the perfect mod style dress. 

When I first saw myself in it, I knew right away how the rest of the styling would look - sixties inspired hair and makeup and gold accessories. As to the location, I wanted to shoot there since I first found it, but there was never an outfit which I would think appropriate to shoot there, until we thought of this one. I think that it's the perfect combination and the last thing we are missing is a VW bug! 

Do you like the look? Do you also enjoy playing dress up? 


Vždy ma bavilo hrať sa s oblečením a takisto sa prezliekať do kostýmov. Vlastne ma to ešte stále baví! A ako fashion blogger sa často môžem s oblečením pohrať, skúšať rôzne štýly. Najmä keď mám možnosť si vybrať niečo zdarma sa snažím s vecami vyhrať a vybrať si niečo také, čo by som si sama nikdy nekúpila. Beriem to ako výzvu naučiť sa stylovať aj nové kúsky oblečenia, ktoré ešte nemám v šatníku. A tieto šaty patria práve do tejto kategórie. Mám ich zo stránky Zaful a išla som pri nich ešte o level vyššie - nevyberala som ich ja, ale všetko som nechala na Viki. 

Bohužiaľ vám už nemôžem ukázať, ako vyzerali na stránke, pretože ich tam už nemajú (ale ak sa vám tento typ šiat páči, majú tam kopec podobných), ale keď ich porovnám s obrázkom na stránke, sú naživo trošičku iné. Vzory na nich vyzerali na fotke trochu ostrejšie, naživo sú také rozmazané a takisto som si myslela, že budú trošku menšie. Oni síce majú byť také väčšie a voľnejšie, ale napríklad rukávy sa mi zdali až príliš voľné. Ale my nie sme predsa žiadne amatérky a vieme pracovať aj s takými. Ako môžete vidieť, nakoniec sme šaty trochu stiahli, rukávy sme vyhrnuli a voilá - mali sme dokonalé šaty v mod štýle. 

Keď som sa v nich prvý krát videla v zrkadle, hneď som vedela čo so zvyškom stylingu - vlasy a makeup inšpirované 60. rokmi a zlaté doplnky. Čo sa týka miesta na fotenie, v týchto kruhoch som chcela fotiť odkedy som ich prvý krát zahliadla, nikdy som však nemala outfit ktorý by mi k nim pasoval. Až doteraz. Myslím, že sa outfit a prostredie pekne dopĺňajú a fotkám chýba už len starý Volkswagen chrobák! 

Páči sa vám tento look? Radi sa hráte s oblečením a skúšate rôzne štýly? 

8 comments:

 1. Úžasné fotky, nádherný outfit, moc Vám to sluší...

  ReplyDelete
 2. No tak toto je nádhera!! Prostředí se na fashion fotky naprosto hodí no a samotný outfit je jedním slovem pecka!! Strašně Ti to sluší a i když jsem tu poprvé, už teď vím, že ne naposled! Ucvhátila jsi mě! :) Sleduji na všech sociálních sítích! :D

  Lifestylebirdie

  ReplyDelete
 3. Ty si proste chameleón..už som na to prišla a tie ležiace fotky sú mega..nechceme si strihnúť nejaký collab? Ja sa chcem s tebou fotiť..uaaaaaa :-* :-* Btw ako sa má Whiskey?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ďakujeeem :) Áno, strašne rada!! <3 Niečo vymyslíme! Whiskey sa má stále divokejšie a odvážnejšie :DD

   Delete
 4. Super fotky, inak nebyvame nahodou pri sebe niekde :D
  LIFE IN PICTURES BY LU

  ReplyDelete

Fun

Education

Podcasts