Search This Blog

by Petra Dzvoníková

June 12, 2017

DREAM VACATION DESTINATIONS


Hi guys! You know who got back from their vacation today? No, it was not me. I would have let you know that I was going on one in the first place and my instagram would have been full of vacation pictures already. It was my girl Viktorka, who has spent the last week in Mallorca and I am officially jealous of her! Even though they didn't have the best weather over there the first days of her vacation, it still must have been amazing to have a week without (almost) any internet, without work, being in a different setting and not having to do anything all day. 

And even though I still keep on hoping to get the chance to go on vacation this year, I don't think we will get the chance to. All of our money goes into the apartment and I don't even know if we would get a week off at the same time work-wise. And there is also one more reason for not going on vacation this year, but I will let you know about it in aboooout .. two weeks! So if I can't show you some pictures from my own vacation this year, I at least thought to share my dream vacation destinations with you. I picked 3 for now. Three places I have not yet visited, but are definitely on my bucket list. 

What are your dream vacation destinations? 


Ahojte! Viete kto sa dnes vrátil z dovolenky? Ja som to teda nebola, haha. Keby som bola na dovolenke ja, tak by ste o tom už dávno vedeli a aj môj instagram by bol celý zaspamovaný dovolenkovými fotkami. Vrátila sa moja Viktorka, ktorá posledný týždeň strávila na Mallorke. A ja jej vážne závidím! Aj napriek tomu, že prvé dva dni nemali ideálne počasie, muselo byť úžasné byť týždeň (takmer) bez internetu, bez práce, byť proste na inom mieste a nemať celé dni žiadne povinnosti. 

A napriek tomu, že stále trošku dúfam, že sa dostanem na dovolenku, myslím že zbytočne. Všetky naše peniažky vrážame do bytu a odhliadnuc od toho, vlastne ani neviem, či by sme dostali toto leto v rovnaký čas dovolenku v práci. A okrem toho je tu ešte jedna vec, kvôli ktorej asi nepôjdeme na dovolenku, ale o tej vám poviem o také dva týždne. Takže tento rok vám asi fotky z mojej vlastnej dovolenky neukážem. Aspoň vám však ukážem moje vysnené dovolenkové destinácie. Ani na jednom z týchto miest som ešte nebola, ale mám to jednoznačne v pláne. Jedného dňa, haha. 

Máte aj vy nejaké vysnené dovolenkové miesto? Maldives are my ultimate vacation destination goal. They have been my dream vacation spot for many, many years now. The first time I heard about the Maldives was when I was a Tokio Hotel fan and the boys went on vacation there. And whatever they liked, I had to like as well, right? I don't really mean that, don't worry. To be honest with you, they were the reason for me getting interested in the Maldives, but when I started googling and researching some more, I fell in love more and more. What got me the most were the beautiful sandy beaches, the clear blue seas and also the possibility to rent a bungalow directly on the water. I think that Maldives are the perfect destination for a quiet, relaxing vacation, which is my favorite kind - no people around if you don't want that, just you, the people you are on the vacation with and a peaceful sea all around you. What could be better?


Maledivy sú môj ultimátny dovolenkový cieľ už dlhé roky. Prvý krát som o nich počula vďaka chalanom z Tokio Hotel, keď tam boli na dovolenke a ja som bola ich fanynka. A čo mali radi oni, som musela mať predsa rada aj ja, nie? Haha, robím si srandu. Ak mám byť úprimná, áno, boli dôvodom prečo som sa o Maledivy začala zaujímať, ale čím viac som sa o ne začala zaujímať, tým viac sa mi páčili. Najviac ma očarili ich piesočnaté pláže, krásna, čistá voda a možnosť prenajať si bungalov priamo na vode. Myslím že Maledivy sú proste ideálna dovolenková destinácia keď chcete mať kľudnú, relaxačnú dovolenku a to je presne to, čo ja potrebujem. Nemať okolo seba žiadnych cudzích ľudí, ale len krásne more a tých, s ktorými som na dovolenku išla. Čo môže byť lepšie? 

Santorini in Greece got me interested a long time ago. I first saw pictures of this place when my dads colleague went on vacation there and since then, I wanted to visit. I have been all over Greece, but did not get the chance to visit Santorini yet. I think that pictures from there would look absolutely beautiful! Only when it comes to my required vacation peace and quiet, I am not sure that this place is ideal. I have read on multiple travel websites that Santorini is known for its nightlife. 


Santorini v Grécku ma ťahalo už strašne dlho. Vlastne odkedy som videla prvé fotky z dovolenky na ktorej boli naši známy sa mi toto malé mestečko páčilo a chcela som sa tam ísť pozrieť. S kľudným svedomím môžem povedať, že Grécko mám pochodené, ale Santorini sa mi navštíviť ešte nepodarilo. Neboli by odtiaľ nádherné fotky?! Čo sa týka pokoja, myslím že toho je tu podstatne menej ako napríklad na vyššie spomenutých Maledivách, keďže ako som sa dočítala na viacerých portáloch, nočný život tu funguje poriadne. 

Can you believe that I was unable to find a normal free stock image of Perhentian Islands?? Well, this just speaks to the fact that it is not so known, especially when it comes to regular tourism. I first heard about these islands when our colleague came back from her backpacking trip through Asia. She said that it is a destination which many tourists do not know about, which means that you can even have an entire beach to yourself. And also, it is stunningly beautiful. So if you are like me, looking for a place in the middle of nowhere, but beautiful, surrounded by a clear sea, you better check out Perhentian Islands. 


Je možné, že som nedokázala nájsť žiadnu normálnu free fotku tohto miesta?? Myslím, že to hovorí samo za seba - ktoto miesto nie je až tak známe, najmä čo sa týka bežného turizmu. Prvý krát som o ostrovoch počula od kolegyne, ktorá strávila veľmi dlhú dobu cestovaním po Ázii. Povedala, že to je miesto, na ktorom sa ešte nerozmohol klasický turizmus, čo znamená že sa môže stať, že máte celú pláž pre seba. A je to tam nádherné! Takže ak ste ako ja a túžite ísť niekam kde nebude veľa ľudía  je to v strede ničoho, obkolesené nádhernou čistou morskou vodou, určite checknite Perhentské ostrovy.


Which one of these destinations did you like the most? Have you visited any of them? 

Ktorá z týchto destinácií sa vám najviac páči? Boli ste na niektorom z miest? 

6 comments:

 1. presne o podobnom článku som rozmýšľala, že by som napísala :P Santorini je na mojom wishliste tiež a ten posledný ostrov ani nepoznám :P

  ReplyDelete
 2. O poslednom ostrove som nikdy v živote nepočula, ale verím, že to je krásne miesto. Z tých ktoré si vybrala ma najviac zaujalo Santorini :)

  ReplyDelete
 3. The Maldives and Santorini are definitely some of my top destinations to visit soon! And the Perhentian Islands sound absolutely perfect. The idea of going somewhere with few tourists and commercialism sounds so refreshing. I really want to visit as many lesser-known places as I can before they get ruined with tourism. My boyfriend really wants to see Easter Island haha!

  http://milenawears.com

  x

  ReplyDelete
 4. Maledivy aj Santorini musia byť úžasné, o tých ostrovoch som ešte nepočula, ale idem si ich vygoogliť:)
  Ja som kedysi veľmi túžila isť na Bali, ale už je to tak otrepané, že hľadám stoju vysnívanú destináciu... čo sa týka Európy ma najviac láka Holandsko, Island a Fínsko:)
  The Noela

  ReplyDelete
 5. Nearly every news article you read on communities that are resisting or trying to restrict vacation rentals point to the same neighbor issues: noisy tourists staging loud parties, tourists taking parking spaces from local residents, and tourists being careless with their garbage. Professional Vacation Rental Websites

  ReplyDelete
 6. Scout for a proper Greece Travel Package that accommodates your financial plan as well as empowers you to get settled with the spending.https://www.clubzak.com

  ReplyDelete

Fun

Education

Podcasts