Search This Blog

by Petra Dzvoníková

May 3, 2017

TRIPPIN {DAY 2}


Viktorka 

Hello! Just as I promised, here is the rest of the pictures from our trip to Košice (first pictures here). And since I did not tell you all about our trip in the first post, I will write it down now. As I wrote before, the main reason for our trip was moving a couple of Viktorka's things back to her parents house. And also that we wanted to vlog (since we haven't done that in ages!). 

On our first evening there, we (me and Viktor) have arrived at about 7pm, met up with Viktorka and went to have dinner at "Grace", an Asian restaurant where I have been before once. Our friend Majka was supposed to arrive around 11pm, so we went for drinks (well, I went for sparkling water) before we picked her up at the train station. That was on Friday. 

On Saturday, we woke up late and went to the city center to explore a little, get something to eat and went shopping afterwards. It was freezing the whole day, so I ended up buying a new winter coat, haha. At the end of April!! I got the jacket for 20 Euros, originally, it was 60, so I consider that to be a great deal! I also bought a beautiful pair of sunglasses, which will be featured here soon. 

In the evening, the four of us went to a concert. The Slovak rapper Pil C had his album release concert there. I feel kind of sad that I couldn't enjoy the concert at all, since I was still extremely tired from the drive to Košice. I was just glad that they had Red Bull light and that I found a sofa to sit on. Oh my oh my .. 

And before we realised it, it was time to leave and go back to Bratislava. After only a couple hours of sleep, it was time for another 6 hour drive. We didn't switch at the wheel, because Viktorko had a beer, so when we got back home, I had a bath and went straight to bed. 

It was such a shame that the weather was so shitty! I would love to come back once it's warm again! But at least I got to see some of my friends from Košice! 


Ahojte! Ako som sľúbila, postujem dnes ďalšie fotky z nášho výletu do Košíc (prvé fotky nájdete tu). A keďže som vám o tripe v prvom poste veľa nepovedala, napíšem vám o tom teraz. Ako som predtým spomínala, dôvod nášho výletu bolo sťahovanie nejakých Viktorkiných vecí naspäť k rodičom. A okrem toho sme chceli vlogovať, pretože v tom trochu pokulhávame! 

Do Košíc sme dorazili (my = ja a Viktorko) okolo 7 večer, stretli sme sa s Viki a šli sme sa navečerať do "Grace", ázijskej reštaurácie v ktorej som už raz predtým bola. Naša kamoška Majka mala doraziť okolo 11 večer, tak sme zbehli ešte do košického podniku Jazz - Viktorka a Viktor na drink, ja na perlivú vodu. Neskôr sme vyzdvihli majku na stanici. To bol vlastne všetko piatok večer. 

V sobotu sme vstávali celkom neskoro a poobede sme zbehli do centra Košíc, prešli sme sa po Hlavnej ulici a skončili sme pri jedle. Neskôr sme zašli aj na nákupy. Celý deň mi bola strašná zima, takže som skončila s novým zimným kabátom. Áno, kúpila som si zimný kabát koncom Apríla! Bol však zlacnený zo 60 na 20 Eur, takže .. nekúp to! Okrem toho som si kúpila krásne nové slnečné okuliare, ktoré si však zaslúžia separátny post. 

Večer sme šli na koncert, resp. krst albumu rapera Pil Cho. Bohužial som si koncert vôbec neužila, pretože som bola ešte stále zničená z cesty do Košíc. Bola som proste rada, že tam mali Red Bull light a že sme si našli gauč a mohli si sadnúť. Ach jaj .. 

A ani neviem ako, bol čas odísť domov. Len po pár hodinách spánku ma čakala ďalšia 6-hodinová jazda autom. A keďže Viktorko si dal pivo, nemohli sme sa za volantom ani vymeniť. Keď sme prišli domov, skočila som do vane a hneď odtiaľ do postele. 

Celkom ma mrzí, že sme vystihli akurát také hnusné počasie. Rada by som sa do Košíc vrátila keď bude trochu teplejšie. Aspoň som však videla pár kamarátov z Košíc, z čoho sa samozrejme teším! 
If I have to choose - drinks or driving - I always choose the second option. And the others happily drink, haha!

My outfit choice for the drive back to Bratislava 


11 comments:

 1. Pekne fotky, teraz je to s tym pocasim inak strasne, ja som bola v Budapesti a pocasie tiez na nic :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ďakujem! <3 Dúfajme, že to bude čoskoro lepšie, lebo z tohoto človek akurát tak nachladne (ako sa to podarilo mne). Je to otras!

   Delete
 2. Do Košíc dlho plánujem cestu, tak snáď sa to tento rok už podarí:) Pekné fotky k článku:)
  http://thenoela.blogspot.sk/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ďakujem! :) Určite treba navštíviť, ale jednoznačne ti odporúčam vybrať si čas, kedy bude trošku teplejšie ako keď sme boli my :)

   Delete
 3. Perfektné fotky, Košice sú naozaj krásne, bola som tam už dávnejšie a plánujem tam ešte aspoň jeden tripík, keď bude pekné počasie. :) xx

  Simona | l i v e i n f o x w o r l d

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ďakujem, som rada že sa ti páčia :) Tak tak, s pekným počasím má to mesto hneď iné čaro :)

   Delete
 4. Skvelé fotky, ja som v Košiciach ešte nebola, ale musím to napraviť! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jednoznačne treba ísť pozrieť! :) A ďakujem <3

   Delete
 5. Looks wonderful!;-)<3
  I love the post!<3
  www.blogellive.com

  ReplyDelete

Fun

Education

Podcasts