Search This Blog

by Petra Dzvoníková

May 15, 2017

THROWBACK LOOKS


Good evening everyone! Today was such a tiring day for me. Even though I am still sick, my doctor gave me two hours daily to be able to go out and do something. Since we are trying to decorate our new apartment at the moment, I used the time to go look at some furniture. As previously written, I wanted our bedroom to be decorated in nordic & retro fashion, while our living room should be a mixture of nordic with modern design. Thankfully, we were able to get two pieces which will fit perfectly into our bedroom - a computer table and a bedside table. Both of them are in the typical scandinavian design, white with wooden legs. I can't wait to show you!! By the way, the computer table will be turned into a vanity area (similar to this one). I still can't believe that my love let me have a vanity area in our bedroom! We also built them right away, so you can imagine that I was pretty tired afterwards. Especially when the only thing I ate today was a yoghurt .. the medicine I have to take makes me completely loose my appetite .. 

Since other than that, I spend most of my days on the couch trying to get healthy again and can't really prepare any interesting photo reports for you, I decided to go for something a little different. I am showing you some of my old outfit posts (you can also find some on lookbook), which were taken more than three years ago. Actually, most of them are from 2013/2014. Back then, I had really long hair, tried coloring it (ombre) for the first time in my life and my style was only developing back then. I would wear some of the outfits also today, for example the first one in this post but others are disasters! Please click on "read more" to see the outfits. 


Ahojte! Dnes mám za sebou náročný deň. Aj keď som ešte stále chorá, lekárka mi dala na každý deň dvojhodinovú vychádzku. Keďže momentálne zariaďujeme nový byt, rozhodla som sa tieto dve hodiny obetovať nákupu nábytku. Ako som už písala, chcela by som zariadiť spálňu do nordického retro štýlu a obývačku by som zas chcela mať nordicko-modernú. Vďaka bohu sa nám podarilo kúpiť dva kúsky, ktoré sa budú dokonale hodiť do spálne - písací a nočný stolík. Oba sú v typickom škandinávskom štýle, biele s drevenými nožičkami. Neviem sa dočkať, kedy vám ich konečne ukážem!! A písací stolík budem mať ako make-up stolík, resp. bude časťou môjho beauty rohu (chcem niečo ako toto). Stále sa mi nechce veriť, že mi srdco (Viktorko) dovolil spraviť si v spálni beauty miestečko! Stolíky sme hneď aj postavali, takže si viete predstaviť, že som sa nakoniec cítila dosť zničene a bola som unavená. Asi to súviselo aj s tým, že som dovtedy jedla len jogurt .. tie lieky čo musím brať mi úplne pokazili chuť do jedla .. 

Keďže okrem toho trávim väčšinu času na gauči aby som sa konečne vyliečila, nemám veľmi príležitosť pre vás pripraviť žiaden zaujímavý fotoreport. Preto som sa rozhodla pre niečo, čo sme tu ešte nemali, niečo iné .. ukážem vám moje staré outfit posty (niektoré nájdete aj na lookbooku). Boli fotené v rokoch 2013/2014. Vtedy som mala dlhé vlasy, prvý krát v živote farbené (ombre) a môj štýl obliekania sa ešte len vyvíjal. Niektoré veci by som si obliekla aj dnes, iné sú podľa mňa dosť tragické! Kliknite na "read more", ak sa chcete pozrieť na moje staré outfity. I hate winter, it's my least favorite time of the year when it comes to dressing up, as well as taking pictures. On these pictures, you can see the following: 

1. An outfit I would freeze in, would I wear it during cold winter days. It was taken right in front of our apartment complex so that I could just run out, take the pictures and go right back again. // 2. My typical winter look that year. I had two black coats (longer and shorter one) which I always wore, in combination with that black scarf you can see on the second picture. When it comes to the earrings .. I think it's the only time I ever wore them (good thing I didn't wear them more often)! I kind of like the way I wore my hair though. // 3. This "homeless" look was also one of my favorites that winter. If it was not too cold or if I didn't want to look "fancy", I just wore a sweater like this (I had three of them), two pairs of leggings and winter boots. I still love those sweaters, they once belonged to my dad. // 4. I remember how I was freezing when we were taking pictures of the last outfit, even though I had a sweater and a coat on. I kind of still like it, it's like .. the ideal "go to work" outfit for winter. 


Nenávidím zimu! Je to moje najmenej obľúbené ročné obdobie čo sa týka obliekania sa, aj fotenia. Asi je to vidieť aj na fotkách: 

1. Tak toto je outfit, v ktorom by som cez naozajstnú zimu asi zamrzla. Bola fotená pred našou bytovkou, takže som proste mohla len vybehnúť von, pofotiť outfit a vbehnúť naspäť do tepla. // 2. Môj typický zimný outfit toho roku. Mala som dva čierne kabáty, jeden dlhší a druhý taký bundičkový, ktoré som vždy nosila s týmto čiernym šálom. Čo sa týka núušníc .. myslím že je to jediný krát, kedy som ich mala na sebe (a to je dobrá vec, lebo sú hrozné)! Páči sa mi však celkom čo som si spravila s vlasmi. // 3. Tento "bezdomovecký" look bol tiež môj obľúbený. Ak nebola príliš veľká zima a ja som nemala zapotreby vyzerať nejak vyčačkane, nosila som takýto sveter (mala som 3), dva páry legín a zimné čižmy. Stále tie svetre milujem, kedysi patrili môjmu otcovi. // 4. Pamätám si ako som mrzla, keď sme tento look fotili. Aj napriek tomu, že mám na sebe sveter a zimný kabát. Stále sa mi ten outfit celkom páči, je to taký .. outfit do roboty v zime. 


Here we have some spring outfits .. each of them completely different than the other, all of them kind of "me". Some more, some less. 

1. Okay, this outfit is the least "me" from all four. This time, I gave my friend Sonka the chance to come up with an outfit. We were shooting the topic "pastel colors" for a post on one Slovak fashion site. I am glad you can't see the bag I am holding in my hand, haha. But pay attention to the hair. When living in Germany, I sometimes went on for weeks without brushing my hair - this photo is the perfect example. Ugh, disgusting! // 2. The last look featuring my long hair. At this point, I really hated the hair already. If I remember correctly, I cut it a day later. The outfit on this picture was very simple, "tennis player" like. Which is something I would actually still wear today. // 3. BAAASIC! I like the hair and the sunglasses. // 4. Now now .. even though this look is kind of "costume-y", I like it. I don't think that I would wear it today, definitely not with so much bare belly, hoop earrings and a supra hat. That jacket would also not be my first choice. But as a concept, I like it. Simple and sporty. 


Tak, tu máme pár jarných outfitov .. každý úplne iný a každý tak trochu ja. Niektorý viac, niektorý menej. 

1. Okay, tento je z tých štyroch najmenej "ja". Vtedy som dala mojej kamoške Sonke šancu, aby ma nastylovala, tak sa s tým trochu pohrala. Fotili sme na tému "pastelové farby" do článku jednej Slovenskej módnej stránky. Inak som veľmi rada, že na fotke nevidno tú kabelku, pretože tá bola fakt tragická, haha. Ale pozrite na moje vlasy. Keď som žila v Nemecku, dokázala som si vlasy aj pár týždňov poriadne neučesať. Táto fotka ich v tomto stave krásne zachytila. Fuj! // 2. Posledný outfit post s mojimi dlhými vlasmi. Vtedy som ich už naozaj nenávidela. Ak si správne pamätám, deň po tomto fotení som si ich ostrihala na dlhý bob. Outfit na tejto fotke je veľmi jednoduchý, vyzerala som ako nejaká tenistka. Aj dnes by som si niečo podobné dokázala obliecť. // 3. BAAASIC! (Prepáčte, nenapadá ma slovenský ekvivalent) Páči sa mi však účes a okuliare. // 4. No .. aj keď tento look je taký trošku kostýmový, celkom sa mi páči. Určite by som si to na seba nedala dnes, hlavne nie s takým kusiskom odhaleného brucha, takými náušnicami a rovným šiltom. A ani po bunde by som asi nesiahla. Ale ako koncept sa mi to páči. Je to jednoduché a športové. 


And we finally got to "fall fashion" by Petush in years 2013/2014! 

1. BAM! Now this was MY look of the year. This outfit represented my attitude at the time perfectly. I don't know what else to say .. I love it! // 2. This is the same sweater I wore on the first picture. I was also wearing the same shoes .. my favorite combo of the season, apparently. I like this one, it is simple and chic. By the way, I was IN LOVE with that bag from H&M. // 3. What the hell was I thinking with that necklace?! Especially with that basic turquoise knitter pullover and that damn faux leather jacket? This is just wrong! // 4. Oh how much I loved this one! Bordeaux was my favorite fall color, those overknees my favorite fall accessory. That bag was from Warehouse and it was my favorite for a long, long time .. even though my cat scratched it the first day I got it. 


1. BAM! No tak toto bol proste look roku! Tento outfit tak strašne vyžaroval môj postoj (attitude) v tej dobe! Neviem čo dodať .. milujem ho, ešte stále! // 2. Toto je ten istý sveter, ako som mala na prvej fotke a takisto som mala obuté tie isté tenisky .. zjavne moja obľúbená kombinácia sezóny. Tento look sa mi páči, je jednoduchý a chic. Inak do tej tašky z H&M som bola seriózne zamilovaná. // 3. No do kelu, čo som si vtedy myslela? Ako ma napadlo skombinovať tento pletený tyrkysový sveter s tým náhrdelníkom?! A k tomu tá hrozná koženková bunda. Tento look je hrozný! // 4. Bože tento som zbožňovala! Bordová bola moja obľúbená jesenná farba a tie nadkolienky zas môj obľúbený jesenný doplnok. Tašku je od Warehouse a bola mojou obľúbenou veľmi, veľmi dlhý čas .. aj napriek tomu že mi kúsok doškriabala mačka hneď prvý deň ako som ju mala. 


5 comments:

Fun

Education

Podcasts