Search This Blog

by Petra Dzvoníková

June 5, 2018

PURPLE | EDITORIALFoteniu medzi makom som sa vyhýbala ako čert krížu, aj keď máme v okolí nášho bydliska nespočetné množstvo rozkvitnutých polí práve s červeným makom. Mám totiž pocit, že tento rok sa v nich fotí snáď každý a ja mám v sebe už od malička akýsi odpor k tomu, čo je momentálne "in". Preto som napríklad Harryho Pottera začala čítať asi tri roky po tom, čo zažili tieto knižky na Slovensku ten najväčší hype. Nechcem však písať o Harrym Potterovi, takže naspäť k maku. Včera sme boli pozrieť babičku ešte posledný krát s bruškom, kým porodím a na záhrade na mňa čakala táto nádhera. V tejto farbe som mak videla snáď prvý krát v živote, doteraz totiž babka pestovala len biely mak. 

Našťastie so sebou teraz stále vláčim foťák a tri objektívy, takže som ho Viktorovi hneď vtisla do rúk a strihli sme si krátky tehotensko-makový photoshoot. Síce oblečená ako vandroš s mastnými, neupravenými vlasmi, ale možno to bola posledná šanca zachytiť ma ešte kým mám bachor. No a keďže toto má byť post na štýl takého editoriálu, tak ja končím a nechám fotky hovoriť samé za seba. 


I was avoiding shooting in a field of red poppies even though they are all around where we live, because I just feel that everyone is doing that now. And since I was little, I never liked doing what everyone was doing. For example, I read my first Harry Potter book 3 years after it got popular. But I don't wanna be talking about Harry Potter here, so let's get back to the poppies. We visited my grandma yesterday for the last time before I give birth and these beautiful poppy flowers were waiting in her garden for me. I think that it's the first time I have seen them in this color, especially since even my grandma was always growing white and not purple poppies. 

Fortunately, I take our camera with me everywhere now, so I quickly pushed it into Victor's hands and we had a quick ad-hoc photoshoot. Even though I am dressed like a farmer with greasy hair, but whatever. It might have been our last chance to take some pictures with the belly. And since this post is supposed to have more of an editorial vibe, I won't say any more and let the shots speak for themselves. 
3 comments:

Fun

Education

Podcasts