Search This Blog

by Petra Dzvoníková

May 27, 2018

2 WEEKS TO GO | OUTFIT

Vest: Tally Weijl | Dress: Boohoo | Hat: Nelly.com | Shoes: Gate | Sunglasses: Pull & Bear | Watch: Daniel Wellington

Čo sa týka fotenia outfitov, ako som už spomínala, naozaj som si nemyslela, že sa odo mňa nejakých naozaj tehotenských dočkáte. Prvé mesiace, tie zimné, som poriadne nevedela, čo na seba a naozaj som nenosila nič foteniahodné. No a o tom, že som sa pred objektívom s kilami navyše necítila úplne komfortne, nemusím snáď druhý krát ani hovoriť. Po tom, čo ste mi však na instagrame vychválili posledný tehotenský outfit, som sa rozhodla nafotiť ešte jeden. Taký môj úplne najtypickejší. 

Tieto šaty sú snáď zo všetkých maxišiat, ktoré mám, najpohodlnejšie a cítim sa v nich najlepšie. Viem, že je veľa iných tehuliek, ktoré preferujú skôr voľné strihy a oversized oblečenie, no ja som pravý opak. Pretože v takýchto obtiahnutých veciach sa cítim aspoň trochu sexy. A to ja proste potrebujem. Priznám sa, že mi pri upravovaní týchto fotiek nebolo všetko jedno a ťažko sa mi vyberali nejaké použiteľné, s ktorými by som bola 100% spokojná. Teda fotky sú podľa mňa geniálne nafotené, problém som mala skôr sama so sebou. Už je to takmer 20 kíl, ktoré som pribrala a stále si na ne neviem úplne zvyknúť. Keby ste mi na začiatku tehotenstva povedali, že sa vôbec dá toľko pribrať a že to čaká práve mňa, neverila by som vám. Vysmiala by som vás. A teraz vysmievam samú seba. Po tom, čo som sa chvíľu nechala tými kilami zatlačiť k nízkemu sebavedomiu, som sa nejak spamätala a naučila som sa nejak sa nad ne povzniesť. Keď už mám potrebu ich adresovať, robím to s humorom. Čo iné mi zatiaľ ostáva? Humor pôjde bokom až po pôrode a šestonedelí, kedy príde na radu tvrdý režim a drina, pretože do augusta mám v pláne vyzerať tak, ako predtým, ak nie o niečo lepšie.

Ďalší kúsok oblečenia, po ktorom siaham stále častejšie, sú vestičky. Z čisto praktických dôvodov, aby som zakryla odhalené ramená. A tretím kúskom, ktorý je na mojej hlave posledné dva týždne vidieť stále, je tento klobúk. Mám ho už takmer rok, ale nikdy som ho veľmi nenosila. Bohužiaľ, v tehotenstve sa mi začali tvoriť lupiny, mastiť hlava oveľa rýchlejšie, ako doteraz a úprimne? Nechce sa mi vlasy umývať každé dva dni, preto siaham po tejto pomôcke na bad hair days. K tomuto outfitu som si obula tieto tenisky na podpätku, aby moje nohy pôsobili aspoň trošku dlhšie. Viem, že to je kúsok, ktorý mnohí odsudzujú, ja mu však celkom fandím, pokiaľ podpätok nie je príliš viditeľný. Tieto tenisky sú asi jediné topánky na podpätku, ktoré môžem s takmer 20+ kg nosiť a ani po pár hodinách ma nohy nebolia.

Ak ste detailisti, určite ste si všimli, že z prsteníku na ľavej ruke mi zmizli zásnubák, ak obrúčka. Rozhodla som sa dať si ich pred pôrodom pre istotu dole, keby sa mi náhodou rozhodli či už pred, alebo počas pôrodu, napuchnúť ruky. Je to úplne prvý krát, čo som ich od svadby dala dole! Nosím ich však, ako môžete vidieť na fotkách, na retiazke na krku. Neviem si predstaviť, že by som ich len tak odložila doma a nemala pri sebe. Keďže som mala na evente, kde som pred fotením bola, k outfitu hnedú kabelku, požičala som si Viktorove hodinky, ktoré som mu kúpila k zásnubám. Sú to jeho svadobné. A zistila som, že vyzerajú celkom fajn aj na mojej o niečo menšej rúčke. Čo poviete? Aj keď, bohvie ako budú vyzerať, keď nadobudne ruka svoju bežnú veľkosť, niekedy po pôrode.

Toto som teda ja, 2 týždne pred predpokladaným pôrodom. Ako by povedali američania, "ready to pop". Inak už sa celkom teším, keď si tieto šaty oblečiem po pôrode a budem porovnávať ten rozdiel.

Čo poviete na takúto "tehu-fashion"? Môže byť? 


When it comes to shooting outfit posts, as I mentioned some time ago, I didn't really think there would be any real pregnancy ones here. The first couple of months, in winter, I didn't even know what to wear and I never wore anything photo-worthy. Also, I was not feeling that good about myself, so posing in front of a camera was not really something I wanted to do. However, after I got so many compliments on this pregnancy look on instagram, I decided to go for another one and show you my most worn pregnancy dress. 

Out of all my dresses, this is probably the most comfortable one and the one I feel my best in. I know that there any many other pregnant women, who prefer wearing loose clothes during their pregnancy, I however prefer the opposite, because in fitted clothes, I can at least feel a little sexy. A feeling I desperately crave, especially while being pregnant. To be honest with you, it was not that easy for me to edit these pictures and choose a couple, which I would be a 100% happy with. I mean, the pictures themselves are beautifully shot in my opinion, however, I have a problem with myself in them. I have gained almost 20kg by now and I still haven't gotten completely used to. If you would have told me that it is possible to gain this much and that I would be one of the women who have gained such weight, I would have laughed at you. Now, I laugh at myself. There has been a time when I felt depressed and my self esteem has been extremely low,  but I have gotten my act together and started to accept this change. If I feel the need to address my weight now, I do it with humour. What else can I do? However, the humour will go right out the window after the first couple of weeks after I give birth and will be substituted by a hardcore regime, since I want to be back in my old shape by August, if not better. 

Another piece of clothing I reach for almost daily are vests. For practical reasons - to cover my shoulders. And the third thing I wear more and more often is the hat. I have it for almost a year now, but have not worn it much. However, since I've gotten dandruff during my pregnancy and also, my hair gets oilier much faster, I choose to wear the hat if I am not feeling that good about my hair and am lazy to wash it too often. I decided to wear these heeled sneakers with this look, because they make my legs look a little longer. I know that many people don't like these kinds of sneakers, however, I think that they are the perfect solution for short-legged people like myself. Although I only like the ones where the heel is not very visible. These are really comfortable and are the only shoes with heels which I can wear with my 20+ kilos and my feet don't hurt even after a couple of hours. 

You might have noticed that my engagement and wedding rings are gone from my fingers. I decided to take them off before I go into labour, since I am not sure if I won't get bloated or something. It's the first time I took them off since the wedding. I put them on a necklace and wear them every day, because I just can't imagine not having them with me at all times. Since I was at a PR event before we shot these pictures, I was wearing a brown bag as well and paired it up with this watch, which I gave to Viktor as an engagement gift. He also wore the watch to our wedding. I think that it looks good on a women's arm as well, don't you think? 

So this is me, 2 weeks before I am supposed to give birth, ready to pop. By the way, I can't wait to wear this dress after the baby is born to compare the difference. 

What do you think about this "preggo-look"?

4 comments:

 1. mne sa teda paci velmi! :) velmi ti to cele pristane a nemozem si pomoct ale musim pochvalit tie okuliare :D
  Ivana xx

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ďakujeem! :) Tie som si ulovila na nákupoch v Rakúsku, asi ako jedinú vec čo som si v ten deň kúpila :DD

   Delete

Fun

Education

Podcasts