Search This Blog

by Petra Dzvoníková

August 27, 2017

WEDDING TIME


Hi guys, how did you spend your weekend? We spent our Saturday on a wedding of our two friends Maťo and Nika, who decided to finally give it a go after 6 years of being together. They had a really nice civil ceremony and I have to admit, that I put my sunglasses on after the first minute, because I knew that there would be a tear or two in my eyes .. and I was right. I have to admit, that I like civil ceremonies much more than church services, because they are more natural, kind of. Now I don't mean to offend anyone, I am sure some of you might like church weddings more .. we all have our preferences, right? 

After the wedding ceremony, we moved inside to the feast, where I, as the only vegetarian there, got served vegetarian dishes, which I really appreciate! Sure, in those many years of being a vegetarian, I got used to figuring it out even if there was no special no meat meal for me, but it's really nice not having to figure it out and be thought of in this way. 

During the feast, the newlyweds introduced every one of the guests and slowly but surely, it was time for their first dance. We didn't join in, because a) I am not really good at those types of dances and b) I had to adjust my dress first, because it was too low already and I might have shown more than I anticipated (#nobra #justnipplecovers). But during the rest of the evening, we (or at least I) danced my heart out, even though I didn't have one sip of alcohol .. or maybe because of that? Anyways, we had a great time! 

Not to forget, I caught the bride's bouquet and Viktor caught the garter. Or to be honest, the bouquet landed in my hands and Viktor jumped for the garter and snatched it away from all the other hopefuls. I even have a video of that, haha! 

Even though we were going home by 1:30am, it was not because we would be bored or tired. I could have gone on dancing much longer! But we had puppies to go home to, as well as work to do on Sunday. 


Ahojte, ako ste trávili víkend? My sme svadbovali, prvý krát spoločne. Naši kamaráti Nika a Maťo sa rozhodli spečatiť svoj 6-ročný vzťah a my sme mali možnosť tento deň stráviť s nimi. Mali krásny civilný obrad a musím priznať, že som si po prvej minúte dala radšej slnečné okuliare, pretože som vedela, že pár slzičiek na mňa príde. A aj prišlo. Musím sa priznať, že ja osobne som oveľa väčší fanúsik týchto civilných obradov, ako cirkevných. Prídu mi také menej "nasilu". Tým samozrejme nechcem uraziť nikoho, komu sa viac páčia cirkevné obrady - každý máme iné preferencie. 

Po obrade sme sa presunuli do vnútra budovy na hostinu, na ktorej som prosím pekne dostala ako jediný vegetarián naservírované extra pripravené vegetariánske jedlá, čo teda extrémne cením! Napriek tomu, že som sa po tých rokoch naučila vždy sa nejak vynájsť, keď sa na nás vegetariánov nemyslí, bolo veľmi príjemné nemusieť sa vynachádzať. 

Počas hostiny nám mladomanželia postupne predstavili všetkých hostí a pomaly ale isto sme sa dostali k ich prvému spoločnému tancu. V tom sme sa však s Viktorom nepridali, pretože a) neviem tancovať takýto typ tancov b) musela som si najprv napraviť šaty, pretože keby v nich tancujem tak spustených ako boli, obávam sa, že by som nechtiac ukázala aj to, čo by som nechcela (#nobra #justnipplecovers). Nakoniec sme sa (alebo aspoň ja) vytancovali poriadne a to aj napriek tomu, že som nemala ani kvapku alkoholu .. alebo možno práve preto? Každopádne, výborne sme sa najedli aj zabavili. 

A aby som nezabudla, chytili sme kytičku, aj podväzok! Teda .. mne kytička pristála priamo v náručí a Viktorko veľmi akčne vyfúkol podväzok spred nosa všetkým ostatným chalanom, haha. Mám aj video jeho úspešného lapu! 

Odchádzali sme celkom skoro, už o pol druhej, nie však preto, že by sme sa nudili, alebo by sme nevládali. Na druhý deň, teda dnes, ma totiž čakal pracovný deň a doma ako aj naša Whiskey, tak aj Aiduška, ktorú sme tento víkend s pomocou mojej sesternice varovali. 


Now let me get to the fashion and beauty part, since I think you might be interested in it. I have to admit, that I was searching for the right dress for ages .. I am a perfectionist when it comes to those things and just like before the Blogger of the year event, I put loads of effort when it came to the dress. It's so much harder than it seems! The first two dresses I bought were from Mohito and I bought them during sale season. One of them would be right for the occasion, but not in this weather! The dress goes up to the neck and has longer sleeves, which would be a suicide in 32 degrees. The second one might be photogenic, but was not right for a wedding at all. My second search brought me to Boohoo, where I bought 3 different dresses and thought that I have found the perfect one. Well, turns out that the second time I put it on, it was too small around the boob area .. what now? My search brought me to Asos, where I have gotten two different dresses, both fitting for a wedding. One shorter, blue and the other bright yellow, which Viktorko liked the most on me, so the choice was clear. I think that the dress was also a good fit for his dark brown suit. I decided to pair the dress up with black high heel sandals with embroidered flowers on the back (I am sure that we will use them in an outfit post soon, so I will show you them in detail) and when it comes to the bag, I decided to go for a black over the shoulder bag which used to be my moms. Later on in the evening, I changed up the high heel sandals for regular sandals to be able to enjoy myself more on the dancefloor. 

When it comes to Viktorko's suit, I kind of made him get a new one, because the old one did not fit anymore. We wanted to get a light grey one, or this navy color and went looking for it in Zara. It would not make sense spending more money on a tailored suit somewhere when he wears a suit maybe once or twice a year. We went for the navy, mostly because there were no light grey pants which would fit. The shoes and belt had to be brown, of course. The last thing to decide was if he was going to wear a tie, or a bow tie. And I was really happy when he decided to go without any of those choices, because that's the way I like it more .. more casual. I have to admit, that even though I like sweatpants on a man the most, suits are also nice .. especially on my handsome man ♥


Teraz prejdem k tej fashion a beauty stránke veci, pretože trochu tuším, že by vás mohla zaujímať. Priznám sa, že som si najmä so šatami robila viac starostí, ako som možno musela .. viete, som v takých veciach perfekcionista a tak isto ako pred odovzdávaním cien Bloger roka, tak aj teraz som strávila veľa času hľadaním šiat. A ono je to ťažšie, ako sa zdá. Prvé dvoje šaty som si kúpila ešte pred mesiacom, keď som sa náhodou dostala počas výpredajov do Mohita. Jedny by boli fajn, ale zapínajú sa až ku krku a tým pádom by to bola asi samovražda, obliecť si ich v 32 stupňoch. Druhé sú možno fotogenické, ale nie veľmi na svadbu. Moje druhé hľadanie ma zaviedlo na Boohoo, odkiaľ som si objednala trojo šiat. Myslela som si, že mám vybraté, no týždeň pred svadbou som si "tie vyvolené" obliekla a zistila som, že ich cez prsia nezapnem .. čo teraz? Moje hľadanie ma zaviedlo až na Asos a tam som pre istotu objednala ďalšie dvoje. Jedny kratšie, bledomodré, ktoré ešte určite využijem a druhé takéto žiarivo žlté s odhaleným chrbtom, ktoré sa veľmi páčili Viktokovi. A tak bola voľba jasná. Taktiež si myslím, že sa hodili k jeho tmavomodrému obleku. Zvolila som k nim jednoduché čierne sandálky s vyšívanými kvetmi na zadnej strane (určite s nimi bude čoskoro outfit post, takže ich uvidíte detailnejšie) a čo sa týka kabelky, voľba nakoniec padla na túto trošku väčšiu, cez rameno, ktorú som zdedila po mojej mame. Počas večera som sandálky zamenila za iné, bez podpätku, aby sa mi lepšie tancovalo. 

Aj čo sa týka obleku, kupovali sme nový, pretože Viktorkovi už žiaden nesedel. Chceli sme buď bledošedý, alebo takýto modrý a vyberať sme boli v Zare. Predsa len, obleky nenosí každý deň a tak by bol nejaký oblek na mieru zbytočne drahý. Voľba padla na tmavomodrý, pretože k šedému sme nenašli žiadne nohavice. Topánky sme ladili do hneda, tak isto aj opasok. Ostávalo už len rozhodnúť, či ísť do kravaty, alebo motýliku a na moju obrovskú radosť sa Viktor nakoniec rozhodol pre ležérnejší štýl bez jedného, aj bez druhého. A napriek tomu, že mám na mužoch najradšej tepláky, musím priznať že aj oblek má niečo do seba .. najmä na mojom milovanom ♥


As for the makeup, I didn't think of it up until the day of the wedding. The only thing I thought of before was the hair, which I colored darker, because I think that this way it looked much better with the yellow dress. I decided to curl it a little bit to achieve some volume. The makeup I went for was pretty light, in pink hues. The most important thing for me was the undereye area, because we both didn't get much sleep up the night before. I also applied highlighter almost everywhere. Under the brows, over the brows, on the nose, cupids bow, cheeks, over the cheeks, shoulders, collar bone .. like I said. Almost everywhere! 

I used eyeshadow from three different palettes and went mostly for light pink tones, mattes, as well as shimmery ones. On the waterline, I have used a new inner lid eye-pencil from NYX and Lash Princess from Essence. As for the lips, I chose to go with my summer favorite from Kylie Jenner, a velvet lip kit (all of the others I own are matte). 

So what do you think? Do you like our wedding guest looks? 


Čo sa týka makeupu, tým som sa vlastne veľmi nezaoberala až do svadobného dňa. Jedine vlasy som sa rozhodla nafarbiť na tmavšiu ako som mala predtým, pretože sa tak oveľa viac hodili k týmto žltým šatám. Okrem toho som ich len mierne navlnila, aby som dosiahla trochu objemu.A makeup ako taký som volila jemný, ladila som ho do ružova. Dôraz som kládla na oblasť pod očami, pretože sme toho noc pred tým veľa nenaspali a obaja sme sa prebudili s obrovskými a tmavými kruhmi pod očami. Takisto som vôbec nešetrila highlighterom, ktorý som aplikovala snáď všade. Pod obočie, nad obočie, na nos, na cupids bow (nie, ešte stále neviem ako sa to povie po slovensky), na líčka, nad líčka, na ramená, kľúčne kosti .. hovorím, takmer všade! 

Očné tiene som použila snáď z troch rôznych paliet a išla som najmä do bledoružových tieňov, ako matných, tak aj trblietavých. Na "waterline" som použila ceruzku od NYX a na mihalnice ako vždy Lash Princess od Essence. A čo sa týka pier, siahla som po mojej obľúbenej letnej farbe od Kylie Jenner, môj jediný Velvet lip kit (zvyšok mám matný). 

Čo vy na to? Páčia sa nám naše svadobné looky? 

PS: Gumičku som si z ruky samozrejme dala dole, ale ako to už býva zvykom, uvedomila som si že ju mám na ruke až po fotení makeupu .. #facepalm


5 comments:

 1. aký krásny párik O:) svedčí vám to, naozaj krásne looky! a je super, že ti naservírovali vegetariánske jedlo ;)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  ReplyDelete
 2. Máš nádherný make-up. Vážně ti to strašně moc sluší :)
  Maris Novotná

  ReplyDelete
 3. Ten make-up sa ti vydaril naozaj veľmi krásne. :)

  www.annslifea.blogspot.sk

  ReplyDelete
 4. The decor at this place was amazing with great seats and friendly staff. My fiancé and I just got married here and I could wait no longer to post my heartfelt appreciation to the staff at NYC wedding venues for their tremendous effort in making our day the most special day of our lives.

  ReplyDelete

Fun

Education

Podcasts