Search This Blog

by Petra Dzvoníková

May 9, 2017

THE CARNIVAL CAME BY | OUTFITJacket: Mohito | Dress: Divided | Shoes: Converse

Hi there! Just like every Tuesday, here is a new outfit post! I have been shooting for a campaign for Surf (see more here) and have decided to create an outfit post out of it. I have been given the dress, which had to be used, but the rest was up to us. As you can see, we decided to go for double color - in those balloons and in the backdrop - a carnival! And it was so much fun to shoot there, let me tell you! The music was blasting, colors were all around us and there were not too many people around - the perfect combination for a great shoot. I love the pictures that came out! 

What do you think? 


Ahojte! Ako každý utorok tu mám pre vás aj dnes nový outfit post! Fotila som do kampane pre Surf (viac informácií na mojom instagrame - ide o súťaž, do ktorej sa môžete zapojiť) a rozhodla som sa z tohto spraviť aj outfit post. Dostala som biele šaty, ktoré museli byť použité, zvyšok bol len a len na nás. A ako vidíte, rozhodli sme sa ísť do double farieb - v balónoch aj v pozadí - boli sme na kolotočoch! Bolo to skvelé a zábavné fotenie. Hrala hudba (taká poriadna, kolotočárska), všade boli farby a nebolo tam veľa ľudí - dokonalá kombinácia na skvelé fotenie. Som nadšená z fotiek, ktoré z toho vzišli! 

Čo vy na ne? 

5 comments:

 1. Uh, I love carneval...<3
  www.blogellive.com

  ReplyDelete
 2. och to sú nádherné fotky, farebne, outift, štýl.. no odpadávam, fakt krásna práca :)
  Drew's beauty

  ReplyDelete
 3. In all this talk about living a healthy lifestyle - we cannot overlook simply choosing to ENJOY LIFE! http://lichtwecker-24.de

  ReplyDelete

Fun

Education

Podcasts