Search This Blog

by Petra Dzvoníková

February 18, 2017

ASPARAGUS PASTA | RECIPE


English Slovensky
It's time for my first recipe on Nasklee and I'm so excited! I loved sharing my simple vegetarian recipes on my old blog, so I can't wait to get this section of the blog going.

I was brought up as a vegetarian, which means that I have never eaten meat. It also means that I had to be very creative when it came to my recipes and always try to find something new to "keep it alive".

Since I cooked for myself since I was about 13 years old, I started experimenting pretty early on and soon grew to love it. Spending time in the kitchen by myself, cooking for my family and friends quickly became one of my favorite ways to relax.

And the feeling when they tell me that they like the food I prepared is just so rewarding! Especially if it is someone who eats meat, but still loves my vegetarian recipes. In that case, I can be 100% sure that it's really good!

But enough with the history - let's start with the recipe. Asparagus pasta has been one of my favorite dishes for years, but I never learned how to cook it, up until last year. I have always ordered it in one particular restaurant, however, when it closed down, I never had it again, up until we made it at home. And since Viktorko also loves it, I make it from time to time now.

Prišiel čas na môj prvý recept na Nasklee! Nevedela som sa dočkať. Strašne rada som postovala moje jednoduché, vegetariánske recepty na môj starý blog a preto som nadšená z rozbiehania tejto sekcie aj tu.

Bola som vychovaná ako vegetariánka, čo znamená, že som ešte nikdy nejedla mäso. A takisto to znamená, že musím byť vo svojich receptoch kreatívna a stále sa snažiť hľadať niečo nové, aby sa v jedálničku neopakovalo stále to isté.


Keďže som si varila približne od trinástich, začala som s receptmi experimentovať dosť skoro a zamilovala som si to. Tráviť čas sama, v kuchyni a variť pre moju rodinu a kamarátov, je pre mňa obrovský relax.


A ten pocit, keď mi pochvália jedlo, je proste na nezaplatenie. A hlavne keď sa jedná o niekoho, kto jedáva mäso, ale aj tak mu chutia moje vegetariánske výtvory. V tom prípade som si proste 100% istá, že je to jedlo dobré.


No, ale stačilo už kecov - prejdime na recept. Špargľove cestoviny sú jedným z mojich obľúbených jedál už roky, ale myslím že do minulého roku som ich ešte nevedela sama pripravovať. Vždy som si ich objednávala v jednej reštaurácii, ale keď ju zatvorili, dlhé roky som ich nemala - ale túžila som po nich! Tak som sa ich naučila pripravovať sama a keďže aj Viktorkovi veľmi chutia, pravidelne sa objavujú na našich tanieroch.


So what ingredients are needed for asparagus pasta? 
Čo teda potrebujeme?
 • Butter
 • Cooking cream 
 • Block of cheese (e.g. emmental cheese)
 • Grana padano cheese
 • Moldy cheese (e.g. niva, brie, ..)
 • White wine (dry)
 • Spring onion
 • Herb butter
 • Asparagus - white and green, canned
 • Pasta

 • Maslo
 • Smotana na varenie
 • Tvrdý syr (napr. ementál)
 • Grana padano, parmezán
 • Plesnivý syr (napr. niva)
 • Biele víno (suché)
 • Jarná cibulka
 • Bylinkové maslo
 • Špargľa - biela aj zelená, konzervovaná
 • Cestoviny  How to prepare the pasta: Príprava cestovín: 


  Boil water in a large pot, add salt and cook the pasta until it is "al dente", or the way you like it. I usually make this with Farfalle, the butterfly pasta. This time, I wanted to experiment a little and made the sauce with big italian shell pasta for the first time. 
  Privedieme vodu do varu, vo veľkom hrnci, pridáme soľ a varíme cestoviny kým sú "al dente", alebo také, aké ich máte najradšej. Väčšinou so špargľou používam farfalle (motýliky), ale tento krát som chcela experimentovať, lebo som v skrini našla tieto veľké talianske mušlové cestoviny.  How to prepare the sauce: Príprava syrovo-špargľovej omáčky: 


  First, I always make sure that I have my ingredients prepared and lined up, so that I have everything in reach when cooking.

  Wash the spring onion, cut off the dry parts and then cut the onion into small circles, as pictured above. 

  Cut off a small piece of the butter and let it melt in a pan. Add the spring onion bits and let it roast a little. Make sure not to burn the onion, so turn down the heat on the stove when adding the onion.  Vždy si najprv nachystám všetko čo potrebujem, pekne doradu, aby som mala všetky komponenty počas varenia po ruke. 

  Umyjeme jarnú cibulku, odstránime spodok a odkrojíme suché časti, následne cibulku nakrájame na malé koliečka, ako na obrázku hore.

  Odkrojíme malý kúsok masla a necháme ho roztopiť na panvici. Pridáme jarnú cibulku a trochu ju upečieme. Tu treba byť opatrný, aby sa cibulka nespiekla - stíšime oheň predtým, ako cibulku do masla pridáme.


  We're still working on the sauceEšte stále robíme na omáčke


  When the butter turns bubbly, add white wine and wait until it steams away. 

  As soon as the wine and the butter are almost completely vaporized, pour the cooking cream into the pan and stir well. 

  Add the herb butter (I made my own herb butter today, because they didn't have it in the store) and stir well. Turn down the heat and start grating the block of cheese and the grana padano (or parmesan) cheese. 

  Add a piece of the moldy cheese (does not need to be grated before adding) and keep on stirring, until it melts into the rest of the sauce and there are no more little pieces left in it. 


  Keď maslo spení, pridáme biele víno a počkáme, kým sa vyparí.

  Akonáhle je maslo s vínom takmer kompletne vyparené, zalejeme cibulku smotanou na varenie a poriadne zamiešame.

  Pridáme bylinkové maslo (tento krát som si ho musela vyrobiť sama, pretože v obchode po ňom nebolo ani chýru, ani slychu) a opät poriadne premiešame. Stíšime oheň a zatiaľ si začneme strúhať tvrdý syr a parmezán.

  Do omáčky pridáme kúsok plesnivého syra (netreba ho strúhať) a miešame, kým zmiznú všetky hrudky.


  We are nearing the end .. 
  Blížime sa ku koncu .. 

  After a while, add the grated cheeses, stir it into the sauce and keep it cooking. 

  Cut the asparagus into little pieces and add these into the sauce while stirring it well. If the pasta is done cooking, add the pasta as well and mix it with the sauce. 

  And you're done! This is how the pasta should look like:  Po chvíli miešania pridáme nastrúhané syry a opäť premiešame, tak, aby sa nastrúhaný syr spojil s omáčkou.

  Nakrájame špargľu na malé kúsky a po chvíli ich takisto pridáme do omáčky za stáleho miešania. Pokiaľ sa cestoviny už dovarili, pridáme ich takisto a vmiešame. 

  Voilá, hotovo! A takto nejak by to malo vyzerať: 


  Bon appetit!

  No comments:

  Post a Comment

  Fun

  Education

  Podcasts