Search This Blog

by Petra Dzvoníková

July 6, 2018

HAPPY 1ST MONTH, SÁRA!


Ahojte! Dnes je 6.7. a to znamená, že naša Sára dnes oslavuje svoj prvý mesiac. Úprimne, ani neviem kam sa ten mesiac podel! Prvý týždeň, resp. prvých pár dní, tých strávených v pôrodnici, sa mi neskutočne tiahlo, ale odkedy sme doma, ubehlo to ako voda. A ako sa teda máme? Máme sa fajn. 

Nebudem hovoriť, že sa máme výborne, pretože to by som preháňala, no nemáme sa ani zle. Odkedy sme prišli domov sa toho celkom veľa zmenilo. V prvom rade nám Sára narástla. Na poslednej kontrole mala 3200g, čo je o 750g viac, ako keď sme odchádzali z pôrodnice. Do dĺžky narástla o 3,5 centimetra. Takže teraz má takú veľkosť a váhu väčšiny narodených detí, haha. Zároveň jej však narástli poriadne aj líčka, zväčšila sa jej dvojitá brada, ktorú však mala už od narodenia a takisto začína poriadne naberať do rúk a stehienok. 

Okrem toho poriadne ožíva. Už od prvých dní toho síce veľa nenaspala, no stačilo jej byť pri mne a tichúčko pozorovala okolie, sem-tam si vypýtala papať, ale inak takmer neplakala. To sa za posledný mesiac rozhodne zmenilo. Hlasivky zosilneli a plače teda nie len keď je hladná, ale aj keď je pocikaná, keď jej je teplo, alebo zima a hlavne - keď sa nudí. A doma sa teda nudí rozhodne dosť často, najmä teda preto, že máličko spí. Možno by nám používanie dudlíku pomohlo, ale tomu sa ja zatiaľ vyhýbam. Neviem ani tak úplne že prečo, ale kým ho naozaj netreba, tak ho používať proste nechcem. Každopádne, čo jej plač od nudy v preklade znamená je to, že sa jej musím venovať oveľa viac, ako predtým. Aktívne venovať. Odložiť bokom telefón, počítač a rozprávať na ňu, cvičiť s ňou, ponosiť ju trochu po byte, aebo sa niekam vypraviť na prechádzku. Akurát dnes som s ňou bola na prechádzke v Sade Janka Krála a myslím, že to bude naša obľúbená prechádzková destinácia, keďže je dosť veľký a nezaľudnený, dá sa v ňom prechádzať, aj behať a keďže je pri Auparku, vždy bez problémov zaparkujem a ešte si viem aj nakúpiť a nemusím s tým zaťažovať Viktora. Toho teraz totiž čaká náročné obdobie celodennej práce - od rána do večera jeho "regular job" a potom od večera do noci podnikanie. Myslím, že nám trochu potrvá si na takúto zmenu zvyknúť, ale som si istá, že to nejak zvládneme. 

Kedže sa blogu ani videám nestíham venovať až tak, ako by som chcela, snažím sa aktívnejšie prispievať aspoň na instagram, kde som nám založila nový účet (Team Dzvoncek), zameraný na rodinné fotky. A na tom "starom" sa budem venovať najmä tomu, čomu som sa venovala pred tehotenstvom - móde, beauty, životnému štýlu a sebe. 

Som zvedavá, aké budú ďalšie mesiace. Každopádne, teším sa na ne. Teším sa na všetko, čo príde, dobré, či zlé. Viete, niekedy sa na ňu tak pozriem a poviem si - wow, toto je moja dcéra? A chvíľu sa mi to nechce veriť. Predsa len, tri roky dozadu som bola v živote niekde úplne inde a nepovedala by som, že teraz budem tam kde som teraz. No na druhej strane sa s materstvom cítim 100% zžitá. Príde mi to ako niečo totálne prirodzené, niečo, na čo som bola vždy preurčená a čo ma napĺňa. Užívam si to, aj keď som vyčerpaná a môj denný režim sa otočil o 180 stupňov. Je to niečo úplne nové, ale nič ma zatiaľ neprekvapilo. Tak uvidíme, ako to pôjde ďalej. 

3 comments:

 1. Téda, ten čas hrozne letí. Mne vždy všetci hovorili, že to človek zbadá až na svojom dieťati, ako to plynie. Tak asi na tom niečo je. :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  ReplyDelete
 2. Jééj. Sárka je veľmi krásna. Gratulujem!

  Blog of Sunflower

  ReplyDelete
 3. Nechce sa mi veriť, že už má mesiac! Ani sa nenazdáme a bude mať rok :D ❤
  BEE A CHANGE // Facebook Page

  ReplyDelete

Fun

Education

Podcasts