Fashion, Beauty & More

Search This Blog

January 9, 2018

DOG WALK | OUTFITDress: H&M | Jean Jacket: Pull & Bear | Winter Jacket: H&M | Scarf: H&M | Sneakers: Fenty x Puma

Ahojte! Mám tu pre vás nový outfit post, aj keď skôr by som tieto fotky nazvala "zábery z prechádzky so psom", pretože outfitu som tu teda veľa nedala, haha. Keďže bolo celkom teplo, vytiahla som pančušky a čierne pletené šaty a na nohy tenisky. To sa nestáva často, ale je to pre mňa tá najpohodlnejšia alternatíva. Toto je taký môj typický jarný outfit, keby sme si odmysleli zimnú bundu a šál, iba s jeansovou bundou. Ach, ako sa už na tú jar teším! 


Hi guys! I have a new outfit post for you, although I'd rather call it "pictures from a dog walk", because the look is pretty basic. Since it was pretty warm outside, I wore a knitted dress with black pantyhose and sneakers. This combination is the most comfortable for me and would be my typical spring look, without the winter jacket and the scarf. Oh my, I can't wait for the spring already! 

5 comments:

 1. Skvělý outfit <3 A pejsek má super bundu :D

  Pauline's Tiny World

  ReplyDelete
 2. Pěkný outfit, sluší Vám to!

  ReplyDelete
 3. I can’t imagine focusing long enough to research; much less write this kind of article. You’ve outdone yourself with this material. This is great content. dog fences

  ReplyDelete

Subscribe to our mailing list:

Social

ACHIEVEMENTS

COMMUNITY